Protez Tırnak

Neden Protez Tırnak?

Tırnaklar, güzel ve sağlıklı bir elde ilk dikkat çeken oluşumlardır. Ama çoğu zaman günlük yaşamın yoğun temposunda el ve tırnak bakımına yeterince zaman ayıramayabiliyor, bakım işlemini güzel görünmesi için basit ve anlık çözümlerle geçiştirebiliyoruz. Protez tırnaklar işte tam bu noktada bizlerin imdadına yetişiyor ve tırnaklarımızın daha bakımlı, sağlıklı ve ilgi çekici olmasına yardımcı oluyor.

Protez tırnak faydalarını kullanım amaçlarına göre ayırmak mümkündür. Protez tırnağı, sağlık sorunlarınızdan dolayı mecbur olduğunuz için, yaptığınız iş icabı kullanabilir, güzelliğinize katkı sağlamak ya da zamandan ve emekten tasarruf sağlamak amacıyla tercih edebilirsiniz.

Protez Tırnak Faydaları ve Fiyatları Nelerdir

Eğer siz tırnak yeme alışkanlığından kurtulamayan biri iseniz ve yıllardır bu alışkanlık sebebi ile neredeyse parmaklarınızda hiç denecek kadar küçük ve pürüzlü tırnaklarınız varsa, ya da mevcut sağlık sorunlarınız ve buna bağlı kullanılan ilaçlardan dolayı tırnaklarınızda yumuşama, çatlama, yıpranma ve kırılmalar yaşıyorsanız protez tırnaklar tam size göre diyebiliriz.

Ev hanımı ve sürekli temizlik işi ile meşgul olan biri iseniz, gün içerisinde kullanmış olduğunuz kimyasal içerikli deterjan ve temizlik malzemeleri tırnaklarınıza zarar veriyorsa sizde protez tırnağı tercih edebilirsiniz. Güzel ve bakımlı görünmek amacıyla tırnak bakımına önem veren biri de olabilirsiniz.

Her gün giydiğiniz kıyafete göre veya davet, toplantı gibi özel durumlarda farklı renk ojeleri kullanmayı seven biri olabilirsiniz. Tiyatro, sinema ve televizyon sektöründe çalışıyor ve yaptığınız iş gereği çok sık kıyafet değiştirmeniz ve doğal olarak farklı renk oje kullanmanız gerekiyorsa tırnaklarınızın zaman içerisinde yıpranması kaçınılmazdır.

Siz hem bakımlı ve sağlıklı bir tırnağa sahip olmak istiyor hem de yoğun çalışma temponuzdan dolayı tırnak bakımına ve oje sürmeye ayıracak fazla vaktim yok diyorsanız, protez tırnak sayesinde zamandan ve emekten tasarruf sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tüm bunlar kulağa hoş geliyor ama bunun bir maliyeti olmalı dediğinizi duyar gibiyim. Elbette. Zaman ayırılan ve emek verilen her şeyde olduğu gibi bu işlemi yaptırmanın da bir maliyeti var. Duyduğunuzda kulaklarınıza inanamayacağınız ya da dudak uçuklatacak kadar yüksek maliyetler değil.

Protez tırnak maliyetleri kullanılan malzemeye ve kalitesine, yaşadığınız İl ve İldeki semte ve işlemi yaptırdığınız merkeze, tırnaklarınızın kısalık ve uzunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir. Protez tırnak işlem maliyeti yapıldığı maddeye ve uygulama tekniğine göre de farklılaşmaktadır. Piyasada en çok tercih edilen protez tırnaklar akrilik ve jel tırnaklardır. Ortalama 50 TL’den başlayıp 300 TL’ye kadar çıkan işlem maliyeti vardır.

Yaklaşık 1 saatlik bir işlemin neticesinde doğal ve estetik bir tırnak görünüme sahip olabilecek, günlük hayatınızda yaptığınız bilgisayar kullanma, araba sürme gibi ellerinizi kullanmanız gereken incelikli işleri yapmaya devam edebileceksiniz. Doğal tırnaklarınız zaman içerisinde uzayacağı için her 3-4 haftalık sürelerde ilave protez tırnak bakımı yaptırmanız yeterlidir.